mulla ei ole vielä tätä uusinta, mut onko ko. biisi semmonen hidas ja menee jotenkin...kun olin tyttösi nuori...todella melodinen ja kaunis kappale! KK on tulossa Hyvinkäälle näköjään lokakuussa ja meikä menee sinne. Mielenkiintosta nähdä ja kuunnella onko KK niin hyvä kuin levyillään.
Niin, KK ON HYVÄ, varsinkin keikalla!
Siellä jossain -biisi kertoo myös nuoresta tytöstä.
Kaija on loistava livenä todella energinen ja mukaansa tempaava unohtamatta sitä herkkää puoltakaan. Yleensä Kaija jää vielä keikan jälkeen jakamaan nimmareita ja juttelee eli ei kannata heti kiirehtiä pois.
Siellä jossain- biisi joka on tältä viimeiseltä levyltä (joka kannattaa ostaa pikimmiten) on hidas ja omistettu eräälle Kaijan fanille ja tuo biisi mistä on nuo sanatkin, on Minun tuulessa soi, joka löytyy levyltä Operaatio jalokivimeri v. -98. (jos en nyt ihan väärin muista) t. T
Siellä jossain on kaunis kappale.
Kaija on PALJON parempi livenä!!
Ja sä puhut tossa Minun tuulessa soi-kappaleesta..
Siellä jossain on myös hidas biisi...
kattokaaha perjantaina tv2 Leikin varjolla, Kaija on siellä!!!
Et muistanu väärin..:) niin,kaikki kappaleet ovat upeita uudella levyllä, mutta jos täytyy joitakin sanoa niin O-ou, Et voi satuttaa enää, Mitä jäljelle jää ja Hallelujaa, joka toimii ja jyrisee varsinkin keikalla (mielenkiintoiset sanat...)