Tuli taas eilen käytyä Tallinnassa M/S Nordlandialla. Steve Webbiä tuli aamulla 2 ja illalla 3 settiä. Se on juuri sopiva annos.
Jännää muuten, miten musa on erilaista aamulla ja illalla. Kaikesta huomaa, ettei Steve todellakaan ole vain yhdentyyppisen musiikin orja, vaan repertuaaria riittää aamun rauhallisemmasta menosta illan villimpään.
Illalla taas porukka intoutui bailaamaan ihan urakalla ja olo oli kuin Vesivehmaan jenkan tahdissa, eli siinä meni nuoret sekä vanhat samall' lailla, harvoin on niin lystiä ollut näillä mailla. Sillä erotuksella, että merellä oltiin.
Olinpa unohtaa terveiset. Steve haluaa omasta ja Retrorocketsien puolesta kiittää
meteli.net äänestäjiä. Äänestäjien ansiosta Fenderfenomeeni & The Retrorockets esiintyvät kesällä 2006, ensi vuoden kesänä siis - ainakin viisillä festareilla!
Faneja siis hemmotellaan mahdollisuudella kuulla kavereita livenä pitkin Suomea. Kaunis ja mukava kiitoshan se sellainen on.